top-aktualnosci

16. edycja branżowych targów Inter Cars była okazją do prezentacji pełnej oferty produktów BILSTEIN. Po zapoznaniu się z nią mechanicy często mówili o odkryciu nowych możliwości w świadczonym przez warsztat zakresie usług.

 

Skuteczna i prawidłowa naprawa zawieszenia jest kluczem nie tylko do zadowolenia klienta, ale też do poprawy bezpieczeństwa na drodze. Co prawda z roku na rok jest coraz lepiej, jednak pod tym względem wciąż daleko nam do poziomu z innych krajów. Jednak jak wynika z podsumowania trzech akcji BILSTEIN z bezpłatnej kontroli zawieszenia, polscy kierowcy dbają o stan techniczny zawieszenia w swoich samochodach. Co więcej, gdy zachodzi konieczność wymiany amortyzatorów chętnie decydują się na produkty o wyższych parametrach niż oferowały te fabrycznie montowane. Część z nich poszukuje także rozwiązań, które w profesjonalny i bezpieczny sposób zmienią właściwości jezdne samochodu.

 

"Od dwóch lat prowadzę szkolenia techniczne dla mechaników z zakresu przyczyn uszkodzeń, doboru i wymiany amortyzatorów BILSTEIN. O ile marka jest im doskonale znana, to wiele osób korzysta tylko z podstawowej oferty" - mówi Wojciech Andrzej Buczek, doradca techniczny w firmie IHR Warszawa, przedstawiciela marki BILSTEIN w Polsce - "Stąd pomysł, aby podczas targów Inter Cars zaprezentować kilka alternatywnych rozwiązań, które są dostępne dla tego samego modelu samochodu. Służyły do tego między innymi szkolenia produktowe, po których uczestnicy mówili o odkryciu nieznanego im wcześniej potencjału".

 

To cieszy, bo przecież znakomitą większość odwiedzających targi stanowili mechanicy z warsztatów i serwisów współpracujących na co dzień z firmą Inter Cars. Często to właśnie od ich rekomendacji zależy, na którego producenta części zamienne zdecyduje się klient. Mając teraz większą wiedzę o szerokiej ofercie BILSTEIN będą mogli zaoferować więcej niż jedno rozwiązanie. Z każdym wyborem zgodnym z katalogiem referencji otrzymują stuprocentową pewność, że konstrukcje amortyzatorów czy całych zestawów są zgodne z dopuszczeniami producenta samochodu.

 

"Współpraca BILSTEIN’a z firmą Inter Cars w pełnej szerokości asortymentu rozpoczęła się dopiero niedawno, a już odnosimy z tego realne korzyści. Sukcesywnie wzrasta nasza sprzedaż w zakresie podstawowych referencji, jak i amortyzatorów przeznaczonych do off-roadu" - mówi Christian Renfordt, menadżer sprzedaży na Europę Środkową - "Ale oferta BILSTEIN w tym zakresie, budowana dokładnie od 60 lat, jest o wiele, wiele większa i wciąż poszerzana. Jedną z ostatnich nowości są kompresory do pneumatycznego zawieszenia, którego pomysłodawcami byli inżynierowie BILSTEIN i Mercedesa. Wyposażone w ten rodzaj zawieszenia modele samochodów coraz częściej trafiają do polskich warsztatów".

 

BILSTEIN stawia na różne formy wsparcia mechaników. Podczas targów Inter Cars dużą popularnością cieszyły się bezpłatne pakiety „Listy kontrolnej”, na której wypunktowano - krok po kroku - wszystkie czynności do wykonania.

 

"Mylić się ludzka rzecz, może się to przydarzyć nawet najbardziej doświadczonemu mechanikowi" - powiedział odbierając pakiet "Listy kontrolnej" jeden z gości stoiska BILSTEIN.

 

2017.10

 

2017.10.03 01 Bardzo udane

 

2017.10.03 02 Bardzo udane

 

2017.10.03 03 Bardzo udane