top-aktualnosci

  • Wrześniowe targi Inter Cars będą okazją do zaprezentowania pełnej oferty amortyzatorów BILSTEIN.
  • Jej uzupełnieniem będzie "Lista kontrolna" czynności, które mechanik powinien wykonać podczas wymiany amortyzatorów.

 

BILSTEIN to nie tylko amortyzatory, ale również elementy ich mocowania, sprężyny, moduły pneumatyczne i kompresory oraz kompletne zestawy zawieszenia. Tworzona systematycznie oferta obejmuje kilka tysięcy referencji przeznaczonych zarówno do produkowanych współcześnie samochodów osobowych oraz lekkich dostawczych, jak i starszych modeli, w tym uznawanych dziś za youngtimery i klasyki. Przy odnalezieniu odpowiedniej pozycji pomaga dostępny na stronie www.bilstein-amortyzatory.pl e-katalog. Pomimo to, nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem…

 

"Nasza firma prowadzi cykliczne szkolenia dla pracowników warsztatów, podczas których uczymy oceny stanu technicznego zawieszenia, czy odpowiedniego doboru referencji. Zwracamy również uwagę na sprawdzenie elementów mocujących i sprężyn, których uszkodzenia mogą zniweczyć wymianę amortyzatorów na nowe" - mówi Andrzej Wojciech Buczek, doradca techniczny w firmie IHR Warszawa, przedstawiciela marki BILSTEIN w Polsce - "Wydawać by się mogło, że lista czynności do wykonania nie jest długa, a przez to łatwa do zapamiętania. Z zajęć praktycznych wynika jednak, że nawet najbardziej doświadczony mechanik - jak każdy człowiek - ma prawo popełnić błąd wynikający z rutyny działania".

 

Takim sytuacjom można jednak zapobiec, korzystając z listy kontrolnej, na której wyszczególniono wszystkie czynności do wykonania. Z takich "ściągawek" korzystają między innymi piloci współczesnych samolotów pasażerskich podczas procedur startów i lądowań.

 

Przygotowana przez specjalistów BILSTEIN "Lista kontrolna" obejmuje 19. pozycji, obejmujących czynności od jazdy próbnej przed wykonaniem usługi, poprzez wymianę elementu zawieszenia po końcową kontrolę ustawienia świateł.

 

Arkusze z "Listą kontrolną" w formie plików pdf do samodzielnego wydruku można bezpłatnie i bez ograniczeń pobrać na stronie www.bilstein-amortyzatory.pl Wydrukowane arkusze będą również bezpłatnie dostępne na stoisku BILSTEIN (hala C, stoisko 305) podczas 16. edycji targów Inter Cars (22-24 września 2017).

 

Tegoroczna edycja targów Inter Cars będzie też okazją do zapoznania się z pełną ofertą BILSTEIN oraz uczestnictwem w bezpłatnych szkoleniach przeznaczonych dla mechaników (sobota-niedziela 23-24 września, godz. 13:00).

 

pdf button"Lista kontrolna"

 

2017.08