top-aktualnosci

  • 16. edycja targów Inter Cars będzie okazją do… oficjalnego debiutu pełnej oferty BILSTEIN!
  • Obok bogatej prezentacji na swoim stoisku, BILSTEIN przygotował także otwarte dla wszystkich chętnych szkolenia produktowe.

 

60 lat temu BILSTEIN rozszerzył działalność o produkcję amortyzatorów. Wówczas nikt jeszcze nie przypuszczał, że staną się one flagowym produktem, który na nowo wyznaczy profil działalności firmy. Dziś, m.in. dzięki wieloletniemu zaangażowaniu w sporty motorowe, produkty BILSTEIN rozpoznawalne jest na całym świecie. W Polsce, z oczywistych względów, swobodny dostęp do oferty amortyzatorów BILSTEIN zmienił się dopiero po przemianach gospodarczych na przełomie lat 80. i 90. XX wieku.

 

"Obecnie na polskim rynku oferujemy pełny katalog referencji BILSTEIN, który niestety wielu kierowców czy mechaników kojarzy wyłącznie z amortyzatorami. BILSTEIN to także elementy mocujące, sprężyny, nowatorskie zawieszenie pneumatycznie czy bardzo bogaty wybór kompletnych zestawów zawieszeń pozwalających na modyfikację fabrycznego zawieszenia" - mówi Tomasz Siemek, dyrektor firmy IHR Warszawa, przedstawiciela marki BILSTEIN w Polsce - "Dynamicznie rosnącą popularnością, nie tylko w Polsce, cieszą się referencje do off-roadu, które jeszcze do niedawna sprowadzane były na indywidualne zamówienia, a dziś dostępne są niemal od ręki. To wszystko, po raz pierwszy w tak kompleksowym zestawieniu, chcemy pokazać podczas tegorocznych targów Inter Cars".

 

Scenografia stoiska targowego zbliżona będzie do ekspozycji znanych chociażby z Automechaniki we Frankfurcie. Centralne miejsce wypełni prezentacja poszczególnych linii produktów, a więc Replacement i Performance. Do pierwszej należą przede wszystkim zamienniki amortyzatorów montowanych fabrycznie (BILSTEIN B4), a także zestawy montażowe (B1), sprężyny (B3), jak i moduły zawieszenia pneumatycznego (oznaczone także jako B4), w tym absolutna na rynku nowość, którą są firmowe sprężarki!

 

Linia Performance składa się z referencji przeznaczonych do modyfikacji, w granicach dopuszczonych przez producenta samochodu, zawieszenia. Trzon tej oferty stanowią ulepszone, w porównaniu do montowanych fabrycznie, konstrukcje amortyzatorów (BILSTEIN B6). Do tej linii zaliczane są również typowe konstrukcje pozwalające na obniżenie zawieszenia (B8), jak i kompletne zestawy (ze sprężynami) służące do stałej lub zmiennej regulacji wysokości zawieszenia (B12 Pro-Kit, B12 Sportline, B14 i B16). Rodzina produktów B8 to także rozbudowane konstrukcje amortyzatorów do off-roadu, w których często stosowane są specjalne obejścia (by-passy) lub dodatkowy zbiornik oleju. Trzy takie referencje - B8 8100, B8 5112 i B8 5162 - BILSTEIN zaprezentował ostatnio podczas branżowych targów SEMA w Las Vegas.

 

"Prezentacja po raz pierwszy tak kompleksowej oferty BILSTEIN wymaga od nas odpowiedniego omówienia każdej pozycji. Dlatego podczas targów Inter Cars zaplanowaliśmy dwa otwarte szkolenia dla mechaników i osób zajmujących się dystrybucją bądź sprzedażą amortyzatorów" - dodaje Andrzej Wojciech Buczek, doradca techniczny w firmie IHR Warszawa, przedstawiciela marki BILSTEIN w Polsce - "Większość z tych osób doskonale zna ofertę BILSTEIN, ale z reguły właśnie w zakresie podstawowych referencji z linii Replacement i Performance. Dzięki tym szkoleniom chcemy pokazać mechanikom, nie tylko większe możliwości współpracy z nami, ale przede wszystkim proste i szybkie rozwiązanie na poszerzenie usług swojego warsztatu".

 

2017.07.27 01 Po raz pierws

 

2016.09 BILSTEIN rozszerza oferte zawieszenia B4 o sprezarki