top-aktualnosci

Co roku na początku stycznia Birmingham staje się mekką fanów profesjonalnego tuningu i sportów motorowych. Na tych targach nie może zabraknąć firmy BILSTEIN.

 

26. edycja Autosport International Racing Car Show odbyła się w dniach 14-17 stycznia 2016 roku. W obiektach Birmingham NEC swoje oferty i dokonania zaprezentowały firmy z całego świata. Jak bardzo ważna jest to impreza, zarówno dla branży jak i fanów motosportu, był fakt, że w tym roku wybrano ją na światową prezentację polskiego superauta Arrinera Hussarya GT.

 

Od początku istnienia wystawa ta jest ważnym miejscem dla firmy BILSTEIN. Obok produktów, prezentowane są na niej gotowe rozwiązania zastosowane w pojazdach, które już uczestniczyły w różnych rajdach i wyścigach. W tym roku na stoisku stanęło m.in. BMW E30 z podwójnie doładowanym silnikiem benzynowym o mocy 600 KM należące do Max Marshall Racing. Zamontowano w nim najwyższej próby zestaw BILSTEIN Clubsport z niezależną regulacją fazy odbicia i dobicia oraz nastawów w 10-stopniowej skali, gdzie 1 oznacza miękki a 10 twardy.

 

Dużym zainteresowaniem cieszył się nietypowy pojazd Cobra Buggy, który został stworzony z myślą o sportowej jeździe po pustyni. Firma BILSTEIN opracowała do niego specjalne amortyzatory, które z jednej strony muszą wytrzymać zmienne i niestabilne nierówności terenu, z drugiej podołać dużym przeciążeniom wywoływanym silnikiem o mocy 218 koni mechanicznych.

 

Inną ciekawostką był dwumiejscowy pojazd Zenos E10S napędzany, pochodzącym od Forda, turbodoładowanym silnikiem EcoBoost o pojemności 2 litrów, mocy 254 KM. Ten ważący zaledwie 700 kg samochód osiąga prędkość maksymalną 230 km/h i przyspiesza do setki w czasie 4 sekund! Do konstrukcji jego zawieszenia wykorzystano lekko zmodyfikowany amortyzator B6 z żółtej serii Replacement.

 

"Cały zespół BILSTEINA z niecierpliwością wyczekuje kolejnej edycji Autosport International Racing Car Show w Birmingham. Jest to idealne miejsce do zaprezentowania naszych dokonań w motosporcie, czyli potwierdzenia jakości produktów w najbardziej ekstremalnych warunkach użytkowania" - podsumowuje Aaron Quilter z angielskiego oddziału firmy BILSTEIN.

 

02 Najbardziej wyczekiwana impreza roku

 

Najbardziej wyczekiwana impreza roku